..::Книги::..
Ve molime da se logirate!

..::Книги::..

Македонски Форум за литература
 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајРегистрирајте сеЧленовиЧленски групиВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
дела состави
Latest topics
» Жан Пол Сартр
Чет Дек 17, 2015 9:26 pm by GOD

» Што мислите за Буковски?
Чет Дек 17, 2015 9:25 pm by GOD

» Гавранот - Едгар Алан По
Чет Дек 17, 2015 9:15 pm by GOD

» Online после 8 години!
Чет Дек 17, 2015 9:14 pm by GOD

» Sugarfx Light Pack 3.0
Вто Мај 06, 2014 12:07 am by Гостин

» Bread And Wheat.rar
Пон Мај 05, 2014 11:23 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» itnoo!
Вто Апр 17, 2012 3:01 pm by dreamer

Ноември 2017
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Top posting users this week

Share | 
 

 Љубовта како инспирација во литературата?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
GOD
Администратор
avatar

Male Број на мислења : 54
Age : 32
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Љубовта како инспирација во литературата?   Пон Ное 05, 2007 2:41 am

Сите сме сведоци за ова ...

Дали ја подржувате и зошто ја подржувате и зошто не?

Дали таквите романи ви се премногу лигави, па сакате нешто ново..нешто поинтересно.

Бујрум...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.forumotion.com
Wisna

avatar

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Re: Љубовта како инспирација во литературата?   Пон Јан 21, 2008 8:24 pm

GOD напиша:
Сите сме сведоци за ова ...

Дали ја подржувате и зошто ја подржувате и зошто не?

Дали таквите романи ви се премногу лигави, па сакате нешто ново..нешто поинтересно.

Бујрум...

Јас не гледам причина зашто да не се поддржи и зашто е лигаво. Оној кој е писател изнесува нешто од себе преку начинот на пишување, т.е. изнесува и многу работи за кој не е свесен и преку оние метафори излегува она кое е потиснато во несвеното, за нешта кој ни самиот не е свесен. А и освен тоа пишувањето е слободен начин на изразување и во многу пасуси иако можеби книгата е наменета за нешто друго сепак таму лежат вистинските чувства на писателот кој не можел поинаку да ги изрази. Сепак се е до вкусови нели?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Љубовта како инспирација во литературата?
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
..::Книги::.. :: Recycle Bin :: Recycle Bin-
Отиди до: